Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Lékárna Mediexpert s.r.o. Menu

Aspirin protect 100 por.tbl.ent.28x100mg

Aspirin Protect 100 se užívá při bolestech hlavy, zubů, bolestech v krku spojených s nachlazením, menstruačních bolestech, bolestech svalů, kloubů, zad. Při zánětlivých onemocněních horních cest dýchacích nebo chřipce k úlevě od bolesti a horečky.
  • ASPIRIN PROTECT 100 POR TBL ENT 28X100MG
  • Volně prodejný lék
  • EAN: 8590322000830
Dostupnost:
Není skladem

Informace o produktu

Přípravek Aspirin Protec 100 se užívá při bolestech hlavy, zubů, bolestech v krku spojených s nachlazením, menstruačních bolestech, bolestech svalů, kloubů, zad. Při zánětlivých onemocněních horních cest dýchacích nebo chřipce k úlevě od bolesti a horečky.
Děti a mladiství do 16 let smějí užívat kyselinu acetylsalicylovou obsaženou v přípravku Aspirin Protec 100 pouze po doporučení lékařem. Pouze na doporučení lékaře užívají přípravek Aspirin Protec 100 dospělí při bolesti spojené se zánětem kloubů.Charakteristika:
Kyselina acetylsalicylová snižuje tvorbu prostaglandinů (fyziologicky účinných sloučenin, které se podílejí na vzniku zánětu), a tím působí proti bolesti, snižuje horečku a potlačuje záněty.Složení - účinné látky:
Léčivou látkou je acidum acetylsalicylicum 100 mg.Složení - pomocné látky:
Pomocnými látkami jsou celulóza a kukuřičný škrob.Popis přípravku:
Bílé kulaté bikonvexní tablety o průměru 7 mm, z jedné strany označeny „DC“ a z druhé znakem BAYER.Kontraindikace:
Neužívejte Aspirin Protec 100 :
- jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na kyselinu acetylsalicylovou, jiné salicyláty nebo na kteroukoli další složku přípravku Aspirin Protec 100. - jestliže u Vás v minulosti požití salicylátů nebo látek s podobným účinkem, zejména nesteroidních protizánětlivých léků vyvolalo astmatický záchvat, rýmu nebo kopřivku
Neužívejte Aspirin Protec 100 pokud máte:

- žaludeční nebo dvanácterníkové vředy - zvýšenou krvácivost - v kombinaci s metotrexátem při dávce 15 mg týdně či vyšší - v poslední třetině těhotenství - při věku do 16 let a současně probíhajícím horečnatém onemocněníNežádoučí účinky:
Podobně jako všechny léky, může mít i přípravek Aspirin Protec 100 nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.Trávicí soustava:
- Bolesti břicha, pálení žáhy, nevolnost, zvracení. - Krvácení do žaludku a střev, které může vést k chudokrevnosti z nedostatku železa. - Žaludeční a dvanácterníkové vředy a perforace. - Ojedinělé případy poruchy funkce jater.Poruchy nervového systému
- Závratě, hučení v uších, které obvykle svědčí o předávkování.Poruchy krve a lymfatického systému
- Zvýšené riziko krvácení (např. při a po chirurgických zákrocích nebo úrazech). Celkové a jinde nezařazené poruchy a lokální reakce po podání - Např. kopřivka, kožní reakce, anafylaktické reakce, astma.Reyův syndrom:

Parametry

Kód SÚKL 0162858

Podobné produkty najdete v

Nahoru